Anasayfa / Genel / 10 bin Koruma Memuru Alınacak

10 bin Koruma Memuru AlınacakPolis teşkilatına bağlı 10 bin koruma memuru alınacak. İş arayanların mutlaka dikkate alması gereken bir haber bu.

İçişleri Bakanı Güler 10 bin “koruma memuru” alınacağını bildirdi. Ve açıklamasına şöyle devam etti.” Bu koruma memurları sadece koruma işi yapacaklar. Şahısları, kurumları, bina ve tesisleri, hassas bölgeleri, misyonları, araçları gibi özel şeyleri koruyacaklar. Görevleri sadece koruma olacak. Ama emniyet hizmetleri sınıfında olacak. Bunları özel olarak 4 ay teorik, 2 ay da tatbiki eğitim vererek, yetiştireceğiz. Artık polis bile kendi karakolunun önünde nöbeti kendisi yapmayacak. Polisin ayrı görevi olacak. Polis kendi branşına göre hizmetini sürdürecek Polis gibi acil olaylarda müdahale yetkisi olacak. Olayın bütün delillerini muhafaza ederek genel kolluk yetkisine haiz adli polisler gelene kadar orada gerekli müdahaleyi yapabilecek.”

Özel güvenlik belgeleri olanların ve belli bir yaşı aşmayanların işe alımda daha şanslı olacağını da dile getirdi, İçişleri Bakanı Güler.

Koruma memuru alımlarında en dikkat çeken şart ise, lise mezunlarının işe alınacak olması. Belki iki yıllık üniversite mezunları da işe alınabilecek.

Yıl sonunda koruma memurluğu alımı yapılabilir.

   quup        

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*