Anasayfa / Genel / 1938’de Cep Telefonu

1938’de Cep TelefonuSiyah beyaz görüntülerde genç kadının kablosuz bir cihazı kulağına götürerek konuştuğu görülüyor. Youtube’da görüntüleri izleyen Planetcheck kullanıcı adlı kişi,telefonu kullanan kadının büyük annesi olduğunu söyledi.

Adam, bu kadının gerçekten telefon kullandığını, ama bu cihazın savaş öncesi bir iletişim fabrikasının geliştirdiği bir prototip olduğunu ifade etti. Filmde şık bir kadın o dönemin elbiselerini giymiş, kalabalık arasında yürüyerek elindeki cihazla konuşurken görüntüleniyor. Cihazı kulağına götüren kadın konuşuyormuş gibi gözükürken cihaz tıpkı günümüzdeki cep telefonu boyutunda görülüyor.

Planetcheck’in açıklaması ise şöyle:

Bu kadın benim büyük annem Gertrude Jones’dur. Görüntü çekildiğinde 17 yaşındaymış. Ona bu videoyu sorduğumda bana o günü gayet net hatırladığını söyledi. Bana fabrikada bir Telefon haberleşme bölümü olduğunu söyledi. Büyük annem bana o zamanlarda kablosuz telefon deneyi yapıldığını ve kendiyle birlikte 5 kişiye bir hafta boyunca kablosuz telefonlar verildiğini ve deneme yaptıklarını söyledi.

Bir Yorum

  1. Mustafa Hazırcı

    Geçmişten günümüze belki de en çok gelişen sektör cep telefonu sektörüdür. Çünkü böylesine büyük cihazlar şimdi ceplerimize kadar giriyor. Ne büyük bir gelişme bu böyle… Şaşılacak birşey gerçekten.

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*