Anasayfa / Genel / Ahmet Ümit – Sultanı Öldürmek

Ahmet Ümit – Sultanı Öldürmek“Biri, sizi cinayet işlemekle suçladığında deliller bulur, tanıklar gösterir, bunun bir iftira olduğunu kanıtlamaya çalışırsınız, ama sizi itham eden kişi bizzat kendinizseniz, ne yaparsınız?”

Ahmet Ümit’in yeni romanı Sultanı Öldürmek bu satırlarla başlıyor. Yıllardır aynı kadını bekleyen bir tarihçinin hikâyesi bu. Şahane bir aşk için harcanmış bir ömrün hikâyesi… Serhazinlerin son temsilcisi Müştak Serhazin’in başından geçen dört günlük ilginç bir serüven.

Ahmet Ümit, İstanbul Hatırası ile onlarca kitabı okuyarak bir araya getirebileceğimiz bir İstanbul tarihi panoramasını cinayetlerin arka planı olarak izleme lüksünü yaşatmıştı. Anlattığı İstanbulların tarihiyle büyülenmiş katili bulma heyecanıyla kısa sürede kitabı okumuştum.

Ahmet Ümit, kusursuz bir kurguyla ele aldığı yeni kitabi Sultanı Öldürmek‘le cinayet, aşk ve tarih örgüsündeki başarısını bir kez daha kanıtlayarak ayrıcalıklı yerini sağlamlaştırdı. Tarih, geçmişte yaşananlar mıdır, yoksa tarihçilerin anlattıkları mı sorusuna cevap arayacağınız bir eser…

   quup        

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*