Anasayfa / Genel / AÖF Çilesi Giderek Büyüyor

AÖF Çilesi Giderek Büyüyor2012- 2013 eğitim öğretim yılında kredili sisteme geçen Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi önce bütünleme sınavını kaldırarak öğrencilere ilk şoku yaşattı. Gerekli hazırlıklar yapılmadan sistem değişikliği yapıldığı için binlerce öğrenci mağdur oldu. Ama yapmış olduğu değişikliğin yeterince eziyetli olmadığına karar vermiş olacak ki öğrencilere kitaplarını ulaştırmadı. Büyük bir çoğunlu hem çalışıp hemde okumaya çalışan öğrenciler eksik kitap sıkıntısı nedeniyle isteselerde derslere çalışamadı.

Sene başında bütünleme sınavlarının kaldırılmasına isyan eden öğrenciler bir de  kitap şoku yaşadı. Ve geldik sınav zamanına hangi mantıkla yapıldığı bilinmeyen muhteşem ders dağılımıyla ilk gün bir ya da iki, ikinci gün dört hatta beş dersten sınava girmek zorunda kalan öğrencilerin dünyası şaştı. AÖF te okumak gerçekten işkence kıvamına geldi. Beklenen yeni gelişme öğrencilere burası Ali Sami Yen burdan çıkış yok sloganı gibi burası Aöf burdan mezuniyet yok boşuna çırpınmayın notu gönderilmesi.

   quup        

2 yorum

  1. kesinlikle her cümlenize katılıyorum yapılarn bu değişikle bir sürü problemler yaşadık.Ülkemizde eğitim ve öğretimin her kademesinde varolan sıkıntılardan aöf e de payını aldı.aöf de yapılan düzenleme kaliteyi ve başarı oranını yükseltmek istendiği için oldu ama birçok kişi mağdur oldu ve gerçek amacına ulaşacağını muamma

  2. İyileştirme anlamında yapılan değişikliği herkes destekliyor elbette sistemde aksaklıklar vardı ve düzeltilmesi gerekliydi. Ama yapılan sistem değişikliğinin altyapısı hazırlanmadan yapılması yarardan çok zarar verdi. Ayrıca böyle bir sistem değişikliğinin son sınıflarada uygulanmasındaki mantığı daha doğrusu mantıksızlığı hiç anlamıyorum.

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*