Anasayfa / Genel / Apple, Google ve Samsung’a Güç Kaybettirebilir

Apple, Google ve Samsung’a Güç KaybettirebilirMarka değeri sürekli liste başlarında dolaşan Apple önümüzdeki ay düzenlenecek olan WorldWide Developer Conference (WWDC) etkinliğinde Google ve Samsung’a üzücü haberler verebilir.

Birçok kullanıcının bildiği gibi Apple iPhone’un LCD ekran, NAND flash bellek ve mobil çiplerini Samsung üreriyordu. Hatta son dönemlerde Samsung iPadler için üretilen A5 ve A6 çiplerini üreten firma olmuştur. Böylece Apple Samsung‘un en hatırı sayılı müşterisi olmuştur. Fakat aralarındaki sürtüşmeler Apple’ı Samsung’dan uzaklaşmaya itti. Apple bu konuda Samsung’la olan işbirliğini sona erdirirse Samsung için şüphesiz büyük kayıp olacak.

Aynı durum arama motoru devi Google için de geçerli. Çünkü geçtiğimiz zamanlarda Apple’ın yetkili bir ismi Yahoo ile bir görüşme yapmıştı. Görüşme kapsamında iOS 7 için Yahoo tabanlı olması ve geliştirilmeler söz konusu idi.

Şayet Apple üretimi Samsung’dan alırsa ve arama motoru altyapısını da Google‘dan Yahoo’ya taşırsa şüphesiz iki firma için de zarar söz konusu. Fakat umarım Apple bunu yaparken kullanıcı alışkanlıklarını gözardı etmez. Sonra olan Windows 8 tepkilerine dönmesin.

   quup        

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*