Anasayfa / Genel / Ateşin Yakması İçin İçinize Mi Düşmesi Gerekiyor ?

Ateşin Yakması İçin İçinize Mi Düşmesi Gerekiyor ?“Bencillik, gözüne takılmış ayna gibidir. O gözler nereye bakarsa baksın kendinden başka birini görmez” demiş Mevlana, ne kadar güzel açıklıyor son dönemde ki insanların ruh halini. O kadar kendi içine dönük yaşar olduk ki ölüm bile gözümüze basit görünür oldu. Ateş düştüğü yeri yaktığı ve o yer sizin bulunduğunuz yer olmadığı sürece olmamış gibi davranmak ne kadar kolay.

Ölen onlarca can yerine maç skoruna odaklanacak kadar kör olmayı nasıl başardık. İnsanlığımızdan ne zaman bu kadar uzaklaştık. Kızılderililerin dediği gibi hayat koşturmasına ve hırslarımıza o kadar kapıldık, o kadar hızlı gittik ki ruhumuz bize yetişemedi geri de kaldı sanırım. Reyhanlı da ölenler insandı hepsinin sevdikleri, hayalleri vardı. Onlarla birlikte onlarca hayat yarım kaldı sonsuza kadar.

Ateşin düştüğü yerin adının ne olduğu önemli değil, bugün Reyhanlı yarın belki de sizin o her şeyden uzak kalacağınıza inandığınız eviniz olacak. Görmezden gelmeniz bir şeyin var olduğu gerçeğini değiştirmiyor, yaşanan acıyı ve tehlikeyi yok saymaya devam edersek bir gün acının tam ortasında bulacağız kendimizi….

   quup        

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*