Anasayfa / Genel / Benim Adım Khan

Benim Adım KhanŞubat 2012′de izleyicilerin beğenisine sunulan bir film Benim Adım Khan. Orjinal adı ile “ My Name is Khan “. Uzun zamandır izlemeyi planladığım bir filmdi nasip dünmüş. Yani düşünün Şubat 2012′de yayınlanmış bir filmi nasıl uzun zamandır izlemeyi planlıyorum ki aradan 9 aydan geçmiş.

Film bir Müslüman başrol oyuncusu etrafında dönüyor. Otizm rahatsızı Khan, annesinin vefatından sonra Amerika’ya kardeşinin yanına gider. Kardeşi bitkisel güzellik ürünleri satan bir şirketin sahibidir. Onun yanında çalışmaya başlar ve derken bir güzellik salonunda kıza aşık olur, evlenirler. Kız Müslüman değildir ve ikiz kulelerin bombalanmasından sonra Amerikada müslümanların üzerinde olan baskı sırf soyadı Khan diye oğlunun ölümüne neden olur. Kız da Khan’ı Müslüman olduğu için suçlar ve oğlunun onun yüzünden öldüğünü söyleyerek hayatından gitmesini söyler. Khan ne zaman döneyim der ? Kız yaşadığımız yerdeki herkese ve ABD başkanına ” Benim adım Khan ve ben terörist değilim.” dediğin zaman dön der. Khan böylece yola çıkar..

Filmin devamını da izleyerek öğrenirsiniz. Genel hatları ile ben beğendim. İslami konularda en azından bizim diziler kadar zarar vermiyorlar. Ve mesajı daha net anlatıyorlar. İzlemenizi mutlaka tavsiye ederim. Benim gibi altyazıyı mı okuyayım filmi mi izleyeyim derdindeyseniz filmin Türkçe dublajı da var söyleyeyim şimdiden.

   quup        

Bir Yorum

  1. Hayatımda izlediğim ve beğendiğim nadir filmlerden biri diyebilirim. İslami konularda mesaj ancak bu kadar net verilebilirdi.

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*