Anasayfa / Genel / Bilgisayar Oyunlarında Kamera Tuzağı

Bilgisayar Oyunlarında Kamera Tuzağıİnternette dolaşıyorsunuz, güzel güzel oyun oynuyorsunuz fakat tehlike altında olduğunuzdan haberiniz yok. Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ekipleri internet ortamında kullanıcıya zarar verebilecek sistemleri önleme ve inceleme çalışmasında böyle bir durumla karşılaştı.

Özellikle çocukların çok fazla yaşayabileceği bir durum olan bu tuzak karşısında ailelerin dikkatli olması gerekiyor. Bilgisayarda oyun oynarken bilgisayar kameranızın sizi izleyebileceğini, kaydedebileceğini (ses – görüntü) aklınızdan çıkarmayın.

Elbette bunun önlemi var. Bilgisayarınızda mutlaka güvenlik duvarı açık durumda olsun. Ücretli bir antivirüs programı kullanın. Kim para verecek diyorsanız varolanın en güncel sürümünü kullanın. Eğer çoluk çocuk sahibiyseniz ve internete meraklılarsa mutlaka çocuk koruma programları veya aile filitreleri çocuk makineyi kullanırken aktif olsun. Şayet bu şekilde bir olumsuzlukla karşılaşırsanız da mutlaka polise haber verin.

   quup        

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*