Anasayfa / Genel / Bir Şehir Ol, İstanbul Gibi Mesela

Bir Şehir Ol, İstanbul Gibi MeselaBir şehir ol.. Mesela İstanbul gibi.. Uzaktan bakanlar seni hiç bilmesinler. Sen İstanbul gibi dur olduğun yerde ama sana gelmeye çalışanlar sana gelemesinler. Uzaktan güzel görün herkese ama hiçkimse bilmesin içini. Sen bir şehir ol İstanbul gibi ; herkes imrensin sana ama fethedemesin hiçkimse benden başka..

Sen İstanbul gibi bir şehir ol.. Sahillerinde martılar öterek alsın simitleri ellerimden. Kız Kulesi kıskansın beni bu sefer senin gözlerinden. Köprünün üstünden bakarken şehre sadece diz çökeyim Ortaköy için, Sultanahmet için.

İstanbul ol mesela.. Konuş benimle ve her kurduğun cümle için Galata’dan Çelebi’ler uçsun gökyüzüne. İki yaka bir kez olsun bir araya gelsin. Sen konuş.. Susma.. İstanbul ol mesela..

İstanbul ol, sahip olduğun tüm merdivenleri önce ben çıkayım. Üç aşağı beş yukarı.. Sonra sen çık ardımdan eksiklerimi tamamla. Gülerek tartışalım 6′yı, 7′yi.. Sonra sen kazan ve ben tüm merdivenleri bir daha sayayım fazla fazla.. Sen İstanbul ol mesela..

Bir şehir ol..
İstanbul ol..
Bu kez boğazların kuruyana kadar ben seveyim seni..

11 / 09 / 2010
Ayaz

   quup        

5 yorum

 1. Fatih Sahin (Hollanda, La Hey)

  Cok guzel yazilmis..

 2. Facebook’da Bir Profil Sayfasında Yazınızın;
  “Bir şehir ol..
  İstanbul ol..
  Bu kez boğazların kuruyana kadar ben seveyim seni.. ” final Kısımını Okumakla Başlayan Sahibinin Merakı İçerisinde Aramak İhtiyacını Hissetmem Sonucunda Sayfanızdayım… Öyle Etkilemiş ki Ruhumun Şiir Yanını, Şimdi Tamamında Daha Farklı Bir Haz Duyuyorum. Tebrik Ediyorum Sevgi İle Selamlarımı Bırakıyorum

 3. Şiirin bir dizesini sanırım Elif Şafak sizden ödünç almış. Bilginize. …

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*