Anasayfa / Genel / Bu Virüse Dikkat Edin

Bu Virüse Dikkat EdinHep yazdım, yine yazıyorum ve yazacağım. İnternet kullanıcıları bu deryanın bir oyun alanı olmadığını ve iyiler kadar kötülerin de olduğunu bilmeli. Geçtiğimiz günlerde sayısı daha da artmaya başlayan dolandırıcılık olaylarının yeni bir yöntemi olduğu ve bu yönteme kanmamak gerektiğini bilmemiz adına bunu size buradan duyurayım.

Gezindiğiniz internet sitelerinden bilgisayarınıza bulaşan bir virüs bilgisayarınızı kilitliyor ve siz reset attığınızda yani bilgisayarı açıp kapattığınızda ekranda Emniyet Genel Müdürlüğünün logo ve rozetini görüyorsunuz. Açıklamada illegal örgütlere üye olduğunuz, kimlik bilgilerinizin onların ellerinde olduğu gibi saçma salak şeyler yer alır. Hatta daha ciddi olsun diye Interpol’ün de logosunu kullanıyorlar. Sonra size bir hesap veriyorlar ve resmiyete düşmeden halledilmesi için bu hesaba bir miktar para yatırmanızı istiyorlar. Siz de yatırırsanız o film kopuyor.

İnternetten gelen veya gelebilecek virüsler için mutlaka antivirüs programı kullanın. Böyle birşey başınıza gelirse de panik yapmayın. İnternet bağlantınızı kesin ve bilgisayarınızı virüs taramasından geçirin. Kasper ve Eset gibi antivirüs programlarının son sürümleri bu tarz virüsleri çok rahat temizleyebiliyor.

   quup        

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*