Anasayfa / Genel / Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü Şiir Yarışması

Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü Şiir YarışmasıHer yıl dönüşümlü olarak düzenlenen bir yarışma. Şiir, roman, deneme, öykü, inceleme, araştırma ve tiyatro dallarında yapılıyor. Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü bu sene Şiir dalında yapılacak. Yarışmanın antoloji.com kaynaklı haberi ise şöyle :

Bu yıldan itibaren TÜYAP’ın katkılarıyla Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi tarafından gerçekleştirilecek ‘Cevdet Kudret Edebiyat Ödül’ törenine Eylül 2012–31 Ağustos 2013 tarihlerinde basılmış kitapları bulunan şairler başvurabilecek.

Hilmi Yavuz, Cevat Çapan, Egemen Berköz, Güven Turan ve Metin Celal’dan oluşan seçici kurul, kararını ekim ayında açıklayacak. Kazanan şaire ödülü, TÜYAP Kitap Fuarı’nda düzenlenecek törenle verilecek.

Aday kitapların en geç 31 Ağustos 2013 tarihine kadar 6 nüsha olarak, yazarın kısa özgeçmişi ve adaylık başvurusu ile birlikte  “Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Cumhuriyet Mah. Silahşör Cad. No: 71 Bomonti-Şişli/İstanbul adresine gönderilmesi gerekiyor.

   quup        

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*