Anasayfa / Genel / Diğer Çocuklar Kralın Değil Diye Mi ?

Diğer Çocuklar Kralın Değil Diye Mi ?Canına yandığımın dünyası.. İngiltere’de bir çocuk doğuyor bizim medyada olması gerekenden fazla yer buluyor. Analı babalı büyütsün de geç.. Şöyle mahallede doğan komşu çocuğu kıvamında olmasa da mutlu oluyorsan ol..

Filistin’de ” çocukları küçük kurşunla öldürürler değil mi anne ” diyen çocuğun ne günahı vardı. Ya da tutup kaç kişi yazdı bir Fatiha okuyalım ruhlarına diye. Kralın çocuğu olmuş millet yağdanlığını arıyor. Bir insan dünyaya gelebilir bunda problem yok. Kralın oğlu olarak da gelebilir, veliaht olarak da gelebilir bunlarda hiçbir problem yok.. Fakat doğan çocuk ile ölen arasında ne fark var ? İkisi de çocuk değil mi. Doğanı bu kadar önemsiyorsunuz da ölene niye kimse bakmıyor.

Bugün Suriye’de, Mısır’da, Filistin’de ölmüş, ölmekte olan ve ölecek çocuklar niye değerli değil. Niye anlatılmıyor ? Kralın çocuğuna hediye gönderenler, uçağa binip ziyarete gidenler acaba kaç tane din kardeşine şu Ramazan’da yardım etmiş.

Şunu unutmayın ; çıkar ilişkileriniz bittiğinde dönüp dolaşıp geleceğiniz yer yine kendi yerinizdir. Bugün yüzüne bakmadıklarınız yarın yüzünüze bakmayacak. Dolaşan meşhur bir laf var ya ” fakir çocuğun içemediği sütü zenginin köpeği içiyorsa ” diye.. İşte bizim adelet de öyle çıkarlarımız çatışana kadar.. Yürü be dünya ense traşını görelim..

   quup        

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*