Anasayfa / Genel / Dört Ülke Bir İlçe : Aralık Festivali

Dört Ülke Bir İlçe : Aralık FestivaliTürkiye’de aynı anda 3 ülkeye sınırı olan tek ilçe olma özelliğine sahip Aralık, 28-29-30 Haziran 2013 tarihlerinde mükemmel bir organizasyona imza atıyor : ” Dört Ülke Bir İlçe : Aralık Festivali.” Bu organizasyon Aralık için önemli çünkü Aralık Kaymakamlığı ve Aralık Belediyesi tarafından düzenlenen ilk olma özelliğine sahip.

Festival için herşey düşünülmüş. Yarışmalar, ödüller, konserler vs. Aşağıda festivalin programını basın bülteninden alarak sizinle paylaşıyorum. Fakat şunu söylemeliyim ki eğer vaktiniz varsa bu festivale mutlaka katılın. Burdan oraya gidip nerede kalacağım diye düşünmeyin, en alttaki iletişim bilgilerinden size yardımcı olacaklardır.

Festivalin ilk günü 28 Haziran Cuma, 1. Aralık ses yarışması düzenlenecek. Bu yarışma sonucunda birinci 2.000 tl, ikinci 1.500 tl ve üçüncü ise 1.000 tl ödül alacak. Ses yarışmasına katılımın fazla olacağı şimdiden aşikar. O nedenle Iğdır ve Aralık’ta 15-16 Haziran’da ön eleme yapılacak.

İkinci gün, Cumartesi günü tam bir gezi günü. Aralık‘ın Yenidoğan köyünden başlanarak yaklaşık 3000 metrelik Büyük Ağrı Dağı yürüyüşü yapılacak. Bu gezi içinde ise Zemyan – Cehennem Vadisi, Mozen – Buzhane, Ahura.. Kısacası Ağrı  Dağının hiç bilinmeyenlerini görme fırsatınız olacak. Aynı günü akşamında Grup Ayna halk konseri sahnelenecek. Aralık meydanında gerçekleştirilecek olan konsere Iğdır’dan servis imkanı da sağlanacak.

Yürüyüşe katılma imkanınız olmayıp merkezde kalacak olursanız bile sizin için yapılacak Ufuk Turu, Nahçivan Turu (pasaport sorunu olmayanlar için), Veteran bisikler yarışı, Kafkas oyunları sizi bekliyor.

Festivalin son günü Pazar günü ise tarihi Rus Kışlasının içinde fotoğraf sergisi, doğa yürüyüşü, canlı müzik, piknik, uçurtmalar, dilek fenerleri ve çeşitli yarışmalar sizleri bekliyor..

Festivale, yarışmaya, program saatlerine ve detaylı bilgiye www.aralik.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Festivale sosyal medya üzerinden destek vermek isterseniz de buyrun : FacebookTwitter.

Acil durum ve bilgilendirme için ise : Sancar Aydın
0 505 275 76 92 – sancar_aydin@hotmail.com

   quup        

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*