Anasayfa / Genel / Down Sendromlu Çocukların 100 Metre Yarışı

Down Sendromlu Çocukların 100 Metre Yarışıİnternette videoları bile olan bir yarış 100 Metre yarışı. Hikayesi bile var. Aslında hikaye demek doğru olmaz çünkü gerçekte olmuş bir olay bu. Kişisel gelişim seminerlerinde de sıklıkla rastlayabileceğiniz bir örnek.

100 metre yarışları bitince insanlara hep 1. yi gösterirler. Oysa arkada diğer yarışmacılar da var. Fakat onlarla kimse ilgilenmez bile. 3 idiot diye bir Hint filmi vardı. Oradaki dekan da aynı mantıkla bakıyordu hayata : ” hayat bir yarış, kazanamazsanız yok olursunuz .” Bunu çürütecek en büyük örnek down sendromlu öğrencilerin 100 metre yarışından geldi.

” Yarış başlıyor ve down sendromlu çocuklar birbirlerini geçmek için koşmaya başlıyorlar. Yarışın sonlarına yakın bir çocuk yere düşüyor ve başlıyor ağlamaya. Onu geçen diğer çocuklar duruyor ve geri dönüyorlar. O düşen arkadaşlarını ayağa kaldırıyorlar ve hepsi birden kol kola girip yarışı tamamlıyorlar. “

Hayat bir yarışsa eğer sizin hayatınızın tek galibi siz değilsiniz. Birinci olmak için başkalarının üzerine basmayın. Bırakın, hayatı yan yana bitirebilme hissini yaşayın.

   quup        

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*