Anasayfa / Genel / Ehliyet Fiyatlarında İndirim Müjdesi

Ehliyet Fiyatlarında İndirim MüjdesiTrafik Kanununda yapılacak değişikliklerle 24 milyon kişi ehliyetini yenilemek zorunda kalacağını basın yayın organlarından sanırım duymuşsunuzdur. Bu yenilemenin içeriğine bakıldığında ise kazalardan ve sürücünün vasıflarını kaybetme ihtimalini de göz önüne alarak doğabilecek can kayıplarını önlemek olduğunu söyleyebiliriz.

Fakat ehliyet yenileme ücretinin 89 tl kağıt ücreti olarak açıklanması ve yeni ehliyet alacaklar için sınıfa göre bu ücretin 110 tl’den 556 tl arası değişecek olması sosyal medyada büyük tepkilere yol açtı. Maliye bakanı Şimşek bu konuya duyarsız kalmadı ve dün gece müjdeyi verdi. Mehmet Şimşek yaptığı açıklamada “Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanımız ile konuştum. Ehliyet yenileme ücreti yeniden gözden geçirilecek! Ama ücret maliyetin altında olmayacak.” ifadelerini kullandı.

Ehliyet mutlaka bir kere verip bırakılmamalı. Denetimi sürekli yapılmalı fakat bunları yaparken de ehliyet sahiplerini ve sahip olacakları duygusal anlamda çok fazla üzmemek gerekiyor..

   quup        

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*