Anasayfa / Genel / Facebook Home Tanıtıldı

Facebook Home TanıtıldıFacebook CEO’su Mark Zuckerberg, son zamanlarda Facebook’un yeni bir telefon veya işletim sistemi üreteceği söylentilerini yalanladıktan sonra, Facebook’u Android işletim sistemli telefonların ana merkezi haline getirecek bir mobil deneyim geliştirdiklerini söyledi.

Facebook’un California Menyo Park’taki genel merkezinde yaptığı basın toplantısında yaptığı açıklamada, yeni uygulamanın 12 Nisan’dan itinaren Google Play’den indirilebileceğini duyurdu.

Zuckerberg; uygulamayı, Facebook’un şimdiye kadarki en iyi versiyonu olarak nitelendirdi.

Zuckerberg’in açıklaması ise şöyle:

Yeni yazılım, kullanıcılara Android telefonlara diğer hiçbir platformda yaşayamayacakları bir deneyim sunuyor. Yazılim, tek tek uygulamaları kontrol etmek yerine Facebook içeriğini direkt ana ekrana taşımayı amaçlıyor. Ürüne, ana ekranda yer aldığı için “Home” adını verdik. Ürün, kullanıcıların Facebook bağlantıları ile ilgili uygulamaları ana ekranda sunuyor. Amacımız insanların ihtiyaçlarını, uygulamaların önüne koymak.

Tanıtılan bazı resimler:

3 yorum

  1. Bu home uygulaması ne işe yarıyor tam olarak ?

    • facebookun bağlantılarına direk ulaşabilmeyi sağlayan bir ürün. telefonun anamenüsünden bunu sağladığı için de home adı vermilmiş. Android telefonlar için..

    • Home uygulaması ana ekrana yerleştiriyor facebook hesabınızı. Kilit açarken profil resminizi sürüklüyorsunuz. Hangi uygulama açık oursa olsun mesaj geldiğinde ekranda bir pencere olarak görebiliyorsunuz. Arka planda arkadaşlarınızın paylaştığı resimler oluyor. Yani telefonunuzu facebook’a çeviriyor.

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*