Anasayfa / Genel / Facebook Tehlikede Mi ?

Facebook Tehlikede Mi ?Sosyal medyanın devi olan Facebook için tehlike çanları çalmaya başladı. Popüler sosyal medya sitesi yakın zamanda sürekli olarak kullanıcı kaybetmeye başladı. Facebook’u ayakta tutan İngiltere , Almanya , Fransa , İspanya gibi ülkeler artık bu sisteme sırt çeviriyor.

Bazı uzmanlar ise Facebook‘un akibetinin Friendfeed veya MySpace gibi olacağı kanısında. İngiltere’nin Guardian gazetesi sosyal medya devinin bir haftada milyonlarca kullanıcı kaybettiğini açıkladı. Gazete ayrıca  kayıpların ; Facebook’un “ana pazar” olarak gördüğü İngiltere , Almanya , Fransa , İspanya gibi ülkelerde gerçekleştiğini yazdı.  Bu bilgileri SocialBakers adlı serbest haber kuruluşundan alan Guardian gazetesi , Facebook’un sadece Amerika’da birkaç hafta içinde 6 milyon kullanıcısını kaybettiğini ve bu kayıp oranının yüzde 4 olduğunu bildirdi.

Ayrıca Alman Focus dergisi de SocialBakers’dan aldığı verilere dayanarak Facebook’un kullanım oranlarının azaldığını ve Amerikan gençlerinin Facebook’ta kalma sürelerinin 122 dakikadan 115 dakikaya düştüğünü  söylüyor. Ayrıca dergi  Facebook’un popularite kaybı ile yüz yüze olduğunu belirtiyor.

   quup        

Bir Yorum

  1. E her sey bir gün maziye karisiyor 🙂 bu ne olursa olsun. (:

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*