Anasayfa / Genel / Facebook’ta Hashtag Dönemi Başladı

Facebook’ta Hashtag Dönemi BaşladıSürekli güncellemeleriyle meşhur Facebook yeni bir gelişmeye daha imza attı. Twitter’ın uzun zamandan beri uygulamasını yaptığı Hashtag artık Facebook‘ta.

Facebook’un yayınladığı basın bülteninde kullanıcıların paylaştıklarını bir grup altında toplamasına olanak sağlayan Hashtag uygulamasına geçildiği bildirildi. Twitter’ın popüler olma sebebi olan Hashtagler zaten uzun zamandır diğer sosyal platformlarda da kullanılıyordu.

Facebook‘ta; arama çubuğuna ilgilendiğiniz konuyu “#” işareti ile aratıp, o konu hakkındaki kullanıcıların yazıklarını okuyabilir ve konu hakkında fotoğraf veya yazı paylaşabilirsiniz. Ayrıca, arkadaşlarınızın veya beğendiğiniz sayfaların paylaşmış olduğu gönderilerdeki hashtag‘lere de artık tıklayabileceksiniz.

Facebook’un bu uygulamaya geçmesi açıkcası beni pek de fazla şaşırtmadı. Fakat facebook gibi bir sosyal ağın Hashtag karşısında daha sağlam bir fikirle ortaya çıkması Twitter‘ı taklit ediyor söylemlerinden kurtarırdı en azından.

   quup        

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*