Anasayfa / Genel / Galatasaray – Fenerbahçe Derbisi : 2-1

Galatasaray – Fenerbahçe Derbisi : 2-1Günlerdir beklenen ve 2012 yılının son derbisi Galatasaray ve Fenerbahçe arasında oynandı ve biraz önce sona erdi. Galatasarayın 2-1 üstünlüğüyle biten maçta hak eden kazandı diyebilirim. Benim için sonuç üzüntü verici de olsa maç keyifliydi. Üzüntü verici olmasının sebebi şu ; ben Trabzonspor taraftarıyım ve bugün 2-1 yenildik. Bu derbi berabere kalaydı eyiydi.

Fair-play ruhunu yer yer gözlemlediğim maçta rakit taraftarın derbilerde sahaya alınmamasını da yerinde bir karar olarak görüyorum. Aslında futbol magandalığı olayına daha farklı bir açıdan bakıyorum. Sahalarda şiddeti önplana çıkaran insan!lar bence o takımın taraftarı değiller. Ya da herhangi bir takımın taraftarı değiller. Futbol teröristliği yapan bir kaç insandan ibaret. O yüzden hiçbir takımın gerçek taraftarı bunları yapmaz diye düşünüyorum.

Tekrar derbiye dönecek olursak Fenerbahçe‘nin 2 gol atıp 2-1 yenilmesi camiaya ayrı biz üzüntü getirmiştir diye düşünüyorum. 10. dakikada Bekir’in kendi kalesine attığı golle 1-0 öne geçenGalatasaray 13 dakika sonra Hasan Ali Yıldırım’ın ceza sahası dışından vuruşuyla golü yeyince durum 1-1 e geldi. Fakat 36. dakikada Selçuk’un mükemmel serbest vuruşu ile maçın skoru belirlenmiş oldu.

Kalecilerin ve forvetlerin vasat olduğu bu maçta olay çıkmaması sevindiri. Her iki takımı da tebrik ediyorum.

   quup        

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*