Anasayfa / Genel / Gidenlerin Ardından

Gidenlerin ArdındanÖnce yanlış okuduğunu sandı. Sonra bir daha okudu, bir daha, bir daha… Yürüyordu, durdu birden. Nefesi kesildi, hızlı hızlı nefes almaya çalıştı, inanamıyordu. Bir daha okudu mesajı. Hayır, yanılmamıştı. Daha iki gün önce yanında , aşkına dair yeminler eden adam şimdi kısacık bir mesajla “Bitti.” diyordu. Tek kelime, bitti. Nefesini toplar toplamaz, kendine gelince aradı, aradıkça da yüzüne kapandı telefon. Anlamıyordu, sebebi neydi? Bir açıklama bekliyordu , sadece bir açıklama. Neden? Gözyaşları birikiyor ama akmıyordu. Beynindeki her şey gibi onlar da donmuştu sanki. Bir çocuk parkına geldiğinde ilk banka oturdu, düşünmeye başladı. Nasıl bu noktaya gelmişti? Yaşadıklarını hatırladı birer birer. Evet, başka bir aşktan çıkıp gelmişti adam. Söylemişti de çektiği aşk acısını. Sen benim için bundan sonra tek olacaksın demişti. Onun yaraladığı kalbin acılarını görmüştü adamın kelimelerinde. Üzmez diyordu, kendi üzülmüş ya yapmaz bana da aynısını. Söz vermişti ya. Ama işte korktuğu olmuştu gitmişti ona….

Aslında hepimiz aynı hataya düşmüyor muyuz? Birini seviyoruz onun yüreğinde başka bir aşkın acısını taşıdığını bile bile. Unutur sanıyoruz, benimle yeni bir yola çıktı geriye bakmaz artık diyoruz. Açıyoruz gönlümüzün kapılarını sonuna kadar. Bazen söylediği, yüreğinden geldiğini sandığımız güzel cümlelerine, sözlerine bazen sevgiyle bakan gözlerine, kimi zaman da döktüğü iki damla yaşa. Aslında çoğu zaman yakalıyoruz o gözlerde başka iki gözün izini. Nasılsa yanımda diye aldırmıyoruz. İşte asıl yanılgı burda başlıyor.Bedeniyle yanımızda olan insan ruhunun, kalbinin olduğu yerde kalıyor   ve bir gün ordan gelen çağrılara karşı koyamıyor. Fark etmiyor bile çırpınışımızı, gitmesin diye ettiğimiz fedakarlığımızı . O kadar  büyüyor ki gözünde geride kalan yanındakini çğnediğini, ezip geçtiğini anlamıyor.Kaçınılmaz son geldiğinde ise yapacağı tek şeyi yapıyor: Gidiyor. Ardında ne bıraktığını düşünmeden, kalanın bütün güven duygusunu, aşka inancını kaybedeceğini bilmeden.Sadece gidiyor mutlu oalcağını sanarak.

Şimdi ne olacak? Esas sorulması gereken bu. Eminim kimse cevabı bilmiyor. Ya durup acınızı sonuna kadar yaşayacaksınız ya  da çivi çiviyi söker misali başka bir gönülde yer almaya çalışacaksınız. Ya gerçekten sevdiyseniz gideni?

Soru ortada, cevap sizde…

   quup        

2 yorum

  1. tamamiyle beni anlatmışsın bu yazıda.. demekki herkesin içinde bi yara var.. hep yalnız ben sanırdım ama değilmişim. yüreğine sağlık asuman hanım

  2. Ben teşekkür ederim Tuncay , okumana da beğenmene de çok sevindim, senin de yüreğine sağlık.

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*