Anasayfa / Genel / Hastane Randevuları Artık Cep Telefonundan Yapılabilecek

Hastane Randevuları Artık Cep Telefonundan YapılabilecekSağlık Bakanlığı hastane randevu sisteminin daha kolay ve heryerden ulaşılabilir olması için hastane randevularını artık cep telefonundan yapılabilir hale getiriyor. MHRS Mobil adlı uygulama akıllı telefon ve tabletler için geliştiriliyor ve hastanede randevu alma sistemini kolaylaştırması ümit ediliyor.

Uygulama şu anda IOS ve Android cihazlar için geçerli olup ücretsiz olarak verilmekte. Randevu almadan önce bilinmesi gerekenlere geçmeden önce şunu belirtmekte fayda var ; Sağlık Bakanlığının bu şekilde uygulamalarla sistemi kullanılabilir hale getirmesi elbette güzel birşey. Ama özellikle İstanbul için en erken 15 gün sonrasına randevu veren bir yapıyla uygulama eklemenin pek cezbedici bir tarafı açıkcası yok. ALO 182’yi bile arasan o randevu sana 13-14 gün sonrasına veriliyor. Bence bundan önce çözülmesi gereken daha ciddi problemleri var şu anki sistemin.

Peki randevu alacaklar nelere dikkat etmeli ?

  • En erken 1 gün sonrası için randevu alabilirsiniz.
  • Randevu aldığınız saatin en az 30 dakika öncesinde randevunuzu iptal edebilir ve dilerseniz başka tarihli randevu oluşturabilirsiniz.
  • Bir sağlık kurumunun belli bir polikliniğinden, bir gün içinde en fazla 1 randevu alabilirsiniz.
  • Bir günde bir sağlık kurumundan farklı poliklinikten alınmak kaydıyla en fazla 2 randevu alabilirsiniz.
  • Telefonla kendinize ve yakınlarınıza her aramada toplamda en fazla 4 randevu alabilirsiniz.
   quup        

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*