Anasayfa / Genel / Herkes Iron Man Olacak

Herkes Iron Man OlacakHayal edin sinema sahnesinde gördüğünüz o gerçek üstü güçlere sahipsiniz. Kişisel hayal için oldukça keyif verici bu hayal gerçeğe dönüştüğünde gün geçtikçe daha  yaşanmaz hale gelen dünyanın sonu ne olur düşünmek bile istemiyorum. Ama Iron Man hayranı öğrenciler düşünmekle kalmamış hayata geçirmek için ilk adımı atmışlar bile.

Dünyaca ünlü Iron Man filminin hayran grubu Londra’daki Royal College öğrencilerinin, takan kişiye süper kahraman özellikleri sağlayan 2 farklı maske icat ettiği ortaya çıktı. Maskelerin en önemli özellikleri; adeta süper kahramanlar gibi daha iyi duyma ve görme açıları sağlaması. İlk maske etraftaki gürültülü ortamdaki ses duvarını izole ediyor ve üstün bir duyma gücü sağlıyor. Örneğin maskeyi taktığınızda kalabalık ve gürültülü bir ortamdaki tek bir kişinin sesini ayırt ederek sadece onun konuşmasını duyabiliyorsunuz. Bu özellik en çok dedikodu yapmayı sevenleri etkiler sanırım 🙂

İkinci maske ise gerçek hayat efektlerini alarak adeta kameraya çekilmişcesine görebilmeyi sağlıyor. Fotoğrafçılıkta kullanılan uzun pozlama tekniğini sağlayan bu maske de sahiplerine gerçeküstü bir deneyim sağlıyor.

   quup        

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*