Anasayfa / Genel / Hicret Gülleri – Halil Delice

Hicret Gülleri – Halil Delice1929 yılı, Ramazan ayının yirmi yedinci gecesi…
İmanına saldırılan dünyada yalnız kalmıştı. Halıcıoğlu Askeri Lisesi’ne geldikten sonra mekteplerden din dersleri kaldırılmış, büyük bildiği, saygı gösterdiği hocaları İslamiyete, imanına, sevdiklerine saldırır hale gelmişti. Son zamanlarda iman ile Küfür arasında bocalıyordu.

Hıçkırarak ağlamaya başladı. Eyüp Sultan Hazretlerinin türbesine bakarak gözyaşları içinde dua etti. “İslam bilgilerini öğrenmek, sevgine kavuşmak istiyorum. Beni din düşmanlarına aldanmaktan koru!” diye yalvardı. Bu öyle bir yalvarıştı ki, “İsteyeni kavuştururum” buyuran Allahu teala, mürşid-i kamillerin en önde gelenlerinden Seyyid Abdülhakim Arvasi Hazretlerini nice zorlu hicretten sonra O’na hoca eyledi.

“Fitne yayıldığı zaman, hakikati, doğruyu bilen bir kimse başkalarına bildirsin. İmkânı olduğu halde bildirmezse Allahü teâlânın, meleklerin ve bütün insanların laneti onun üzerine olsun.” hadîs-i şerîfinde bildirilen lanete uğramamak için olağanüstü gayret gösterdi.

Peygamber Efendimizin ve eshabının yolu olan Ehl-i Sünnetin, ebedi saadet yolunun öğrenilmesi, hakiki imana kavuşulması için çalıştı. Ehl-i Sünnet âlimlerinin kitaplarından alarak, tercüme ederek, tıpkı basımını yaparak altmış Arabî, yirmi beş Farisî ve on dört Türkçe kitabı hazırladı. Bunların bütün dünyaya yayılmalarını sağladı.

27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat ve 11 Eylüllere rağmen bu mübarek hizmeti kesintisiz yürüttü, bayrağı kendisinden sonra gelenlere devretti.

Abdülhakim Arvasi Hazretleri ve Hüseyin Hilmi Işık Hazretlerini Eyüp Sultan’da buluşturan çileli bir yolculuğun romanı olarak adlandırılan Hicret Gülleri çıktı. Halil Delice‘nin kaleminden bu çileli yolculuk kıymetli okurları ile buluşacak. Uzun emeklerle ve her kelimenin titizlikle yazılması gerektiğini bildiğimden gönül rahatlığı ile sizlerle bu kitabı paylaşabilirim.

Babıali Kültür Yayıncılığı tarafından basılan 736 sayfalık bu kıymetli kitabı satın almak için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz. İnternet alışverişi yapmayan ya da yapamayacaklar için ise kitap kısa süre sonra Türkiye Gazetesi bürolarında ve İhlas Yurtlarında olacak..

BKY’den Satın Al D&R’dan Satın Al

   quup        

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*