Anasayfa / HTML Dersleri / HTML Kodlarını Hangi Programda Yazmalı

HTML Kodlarını Hangi Programda YazmalıWeb dünyasının ve dolayısıyla webmasterların en fazla ikilemde kaldığı konular arasında orta sıralarda bu konu yer alır. Web programlamaya başlayacak arkadaşların tereddütte kaldığı konulardan birisinin bu olmasında haksız sayılmaz. Çünkü webde nasıl alışırsanız öyle gidiyor.

Bu konuda en fazla iki seçenek arasında kalınıyor. Birincisi Dreamviewer diğeri ise Notepad++. Bu konuya iki açıdan bakabiliriz. Birincisi eğer tasarımsal anlamda veya kod yapısı anlamda bir şeye tam anlamı ile hakim olmak istiyorsanız kesinlikle kodlarınızı Notepad++ ile yazın. Dreamviewer ile bu işe başlayıp alışırsanız yarın öbürgün bilgisayarınızda DW olmadığında zorluk çekiyorsunuz. Notepad++ bu işin en hızlı ve sorunsuz çalışan kısayolları ve Zendcoding ile kolaylık sunan ücretsiz editörlerin başında geliyor.

DW kullanımda çok rahat ama alışkanlıklar kolay terk edilmiyor. Bir süre sonra kodları unuttuğunuzu farkediyorsunuz. Çünkü DW’de bazen siz tasarlar ve sadece kodu alırsınız. Benim bu konuda kişisel tavsiyem eğer uzman olup hakim olmak istiyorsanız Notepad++ kullanın. Zaten bundan sonraki derslerde biz Notepad++ kullanacağız. Hem de ücretsiz 🙂

Notepad++ İndir

   quup        

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*