Anasayfa / Genel / iPhone 5 Çıktı, Gözümüz Aydın

iPhone 5 Çıktı, Gözümüz AydınÖncelikle tanıtım gibisinden bir yazı yazmaktı düşüncem. Ancak kimsenin beni tanımasını istemiyordum kesinlikle. Tamamen anonim olmak ve tanınmamak. Hatta bazen unutulup gitmek ve sadece dünyada fikirlerimin kalmasını isterim. Mahlası belli olmayan bir yazar edası ile yazmak istiyorum koskoca İnternet aleminde. Bu dünya o kadar büyük ki böyle bir dünyaya kopyala yapıştır ile girmek çok saçma. Hepimiz düşünebilen varlıklarız bir konuyu milyon kere farklı şekilde yorumlayabilecek iken neden kopyala yapıştır ile zekamıza hakaret ederiz ki ?

Diğer taraftan bu gün İphone 5 çıkıyor gözümüz aydın demeli.. Çünkü kurtuluyoruz artık teknoloji sitelerinin hepsinin tek bir ağızdan geliyor geliyor! diye başlayan haberlerinden bıkmış biri olarak cidden sıkıldım bu durumdan. Bir markanın bu kadar reklamının yapılması çok iyi bir durum ama sadece satıcılar tarafından bakılınca. Yoksa Samsung da var Htc de var Nokia hakeza.. Ama sadece iphone’a yüklenmek bence hiç adil değil. Sonuçta bu işte çalışan milyonlar var sadece bir marka varmış gibi lanse edilmesi hiç güzel durmuyor..iPhone için özelliklere buradan bakabilirsiniz.

Bunun yanında, bu siteyi ve blog sistemini sevdim ne yalan söyleyeyim ben de bu şekilde bir site kurmak istemiştim. İstemiştim diyorum çünkü böyle bir site var artık. Genclook sitesi tam olarak düşündüğüm şekilde. Biraz daha çok kitleye ulaşmalı, gerçi yeni yazarlar yeni fikirler demek bu da zamanla olacak şeyler gerçi ama insan yeni fikirler ile karşılaşınca ister istemez heyecanlanıyor. Benim de bu siteye hemen üye olup yazarlık başvurusu yapmam da bu sebeptendi. Bu site bazı şeylerin istenilir ise yapılabileceğinin bir kanıtı aslında benim için. Nedenine gelince ben böyle bir site düşler iken sürekli nasıl olur nasıl kodlanır o kadar içerik nasıl düzene sokulur diye düşünüp dururdum. Oysa ki işe bir başlasam devamı gelebilirdi. Gerekli yardımları yapacak bir düzine insan tanıyorum normalde ama bilirsiniz bazı kalıplaşmış düşünceler vardır insanın kurtulması gereken. Bunların başında işe başlamadan düşünmek sürekli oturup düşünmek başı yok iken sonunu düşünmek.. Bunlar yeni fikirlerin önündeki büyük gereksiz engellerdir. Bunları aşıp işe başlamalıydı aslında. Ama artık benim için genclook var neden bu kadar sahiplendiğimi yukarıdan anlamışsınızdır aslında ama yine söyleyeyim : Bu site tam olarak dünyaya iletmek istediğim mesajı iletiyor. Herkesin düşüncesine saygı duymak, yazmak, hiç bir menfaatin olmadan. Bir bakıma yararlı olmak bir kaç yardıma ihtiyaç duyan insana.. Bunlar küçük yardımlardır ama bir de onlara sorsanız. Ne çok sevinirler onlar bir bilseniz. Onların küçük şeylerle mutlu olduğu kadar porsce arabaya binen insan mutlu olmuyordur kıyaslanınca..

Daha buralarda yeniyim bu sebepten ötürü çok kötü bir yazı da yazmış olabilirim yorumlarınız ile daha çok iyi yazılara ulaşmama yardımcı olabilirsiniz.

   quup        

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*