Anasayfa / Genel / iPhone 5 Üretimden Kalkıyor Mu ?

iPhone 5 Üretimden Kalkıyor Mu ?Apple’ın son üretimi iPhone 5 için müthiş bir iddia ortaya atıldı. Çin kaynaklı iddialara göre Apple 5S’in üretimine başladıktan sonra iPhone 5’i üretimden kaldıracak.

Bilindiği gibi birçok cep telefonu firması üretimini maliyetler daha hesaplı olduğu için Çin’de yaptırıyor. iPhone 5 için ortaya atılan bu iddianın Çin’den gelmesi ve plastik iPhone’ların da üretilme ihtimali iddiaları güçlendiriyor. İddiaların temeli aslında Apple’ın üretim bantlarındaki sıkışıklık ihtimalinden kaynaklanıyor. Tabi burada piyasadan kaldırılacak ürünün iPhone 4 veya 4S olma ihtimali de var. Fakat iPhone 5’in istenilen satış rakamlarının biraz altında kalması ve 5S’e yükseleceği için kaldırılacak ürün olma ihtimali daha yüksek gidi duruyor.

iPhone 5S’in üretimi başladığında bakalım Apple yöneticileri bu konuda nasıl bir karar verecek. Piyasa hakimiyeti ve son yıllardaki rakamlar göz önüne alındığında Steve Jobs’un ölümünden sonra Apple‘ın ivme kaybettiği açık. Fakat plastik iPhone’ların marka değerini yükselteceği ve kullanıcılara iPhone alışkanlığını getirme ihtimali olduğu için üretimine başlanması kanaatindeyim.

   quup        

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*