Anasayfa / Genel / İran’lı Mucitten Zaman Makinesi İddiası

İran’lı Mucitten Zaman Makinesi İddiasıİran‘lı mucit Ali Razeghi, geleceği insanlara getirebileceğini iddia ediyor. Buluşu zaman makinası olarak lanse edilse de mantıkta gelecekten haber verdiği söyleniyor aslında tabi bu size ne kadar mantıklı gelirse.

Geleceğe gidemeseniz de geleceği size getirebileceğini idda eden bu çılgın buluşun gerçeklik payı tartışılır. Ama insanoğlunun geleceği öğrenme hevesi hep sürecek bu kesin. Razeghi, geliştirdiği zaman makinesinin bir dokunuşla gelecek hakkında bilgileri yazı olarak kullanıcıya sunduğunu belirtiyor. Çılgın mucitin bu çalışması en yakınları ailesi ve arkadaşları tarafından bile eleştiri yağmuruna tutuluyor ve Tanrıyı oynamakla suçlanıyor. 27 yaşındaki genç bilim insanı, buluşunun gelecekteki savaş bilgilerini ortaya çıkaracağı için İran devleti için de yararlı bir kaynak olacağını iddia ediyor ve savaşları 5 yıl önceden görmenin ülkesinin kendini hazırlaması için önemli bir fırsat olacağını söylüyor.

The Telegraph gazetesinin haberine göre, projesini henüz sunmaya çekinen Razeghi sebebini ise “Prototipin lansmanını yaparsak Çin fikrimizi çalarak bir gecede milyonlarca üretecek” sözleriyle açıklıyor.

   quup        

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*