Anasayfa / Genel / Karar :Taşeron İşçi Olacaksın !

Karar :Taşeron İşçi Olacaksın !Ben milyonlarca işsiz tayfasına katılmayı reddedip, taşeronda çalışmaya mecbur kalan milyonlarca üniversite mezunu mahkumlardan sadece birisiyim. Yaşamını sürdürmek, bir meslek sahibi olabilmek için okul şart dediler bize.Tabi ki sadece iş için okunmaz o konuyu apayrı bir yere alıyorum. Konuya sonuç odaklı baktığımızda tahsilat hayatını tamamlayan biri iyi bir işe de sahip olmalı diye düşünüyorum.

Gittik okuduk… Kimimiz memleketten saatlerce uzakta kimimiz ailemizin yanı başında.Okuduk okumasına da ne olduk demeden alamıyor insan kendini.
Bir lise mezunu olsaydım ya da ilkokul, bir işe girseydim hemen. Şu an daha iyi yerlerde olmaz mıydım? İşimi elime almış, ustalaşmış, tecrübeli bir eleman olurdum hiç olmazsa.Yanlış anlaşılmasın kimseyi küçümsemek değil derdim. Onlara da çok haksızlıklar yapılıyor. İnsanların kaç yıl emek vererek geldikleri yerlere tepeden inme üniversite mezunları getiriliyor. Bu sistem herkesi yutuyor anlayacağınız…

Böyle bir düzende kayıp giden zamana mı üzülmeli insan yoksa hala aynı yerde saydığına mı? Emek veriyorsun, sabır gösteriyorsun sonra torpilin de yoksa bir bakmışsın taşerona mahkum olmuşsun… Memur olamazsan, torpilin yoksa, yağcılık yapmayı beceremiyorsan ezilmeyi (yani taşeronu) kabul etmekten başka seçeneğin yok iş hayatında.

Taşeron olmayı sen kabul ettin diyor şefim, her hakkımı aramaya çalışmamda. Susun ve size düşene razı olun. Daha fazlasına hakkınız yok diyor. Susalım mı gerçekten bunca şeye diyorum. İstemiyorsan, beğenmiyorsan kapı orada, diyor. Hatta öyle bir sözleşme imzalatmışlar ki size zamanında, işten kendisi bile çıkartsa bir bahane bulup tazminatını bile vermezler sana diyor. Etrafta milyonlarca işsiz varken işveren anında harcayabiliyor sizi işte.

Evet, ne yazık ki amele olmak için okuduk bunca sene. Ezilmek, ezik hissettirilmek için büyütüldük, bekledik, didinip durduk.

   quup        

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*