Anasayfa / Genel / Kasımpaşa’dan Beşiktaş’a Red Geldi

Kasımpaşa’dan Beşiktaş’a Red GeldiBeşiktaş İnönü Stadı’nın tekrar yapılacağı için Beşiktaş’ın bu sezon maçları nerede oynayacağı merak konusuydu. Geçtiğimiz günlerde bu konuyla alakalı gelen açıklamada Beşiktaş’ın maçları Kasımpaşa‘nın stadında oynayacağı söylenmişti.

Bu kararı Kasımpaşa taraftarı reddetti. Geçmişten gelen husumetin tekrar gün ışığına çıkacağını dile getirmişler. Sporun kardeşlik ve paylaşmak olduğunu her türlü ortamda dem vuran bir halk olarak maçlara satırlarla gitmek, cebimizdeki demir paraları oyunculara atmak adetimizden sanırım. Şimdi aynı durum Kasımpaşa – Beşiktaş arasındaki olayı ileri boyutlara kadar götürür.

Holiganı olarak bir takımı takip etmeyi anlamsız buluyorum. Tutarsın bir takımı yense de yenilse de senin için hayatta değişen birşey olmaz. Sadece keyif almak için izlersin ve geçersin. Bir takım için trübünde insanlarla kavga etmek ( ki bu kanlı kavgalara dahi gidebiliyor ), birbirinize sövmek, küfretmek insani değerlerden ne kadar yoksun olduğunu gösterir kimsenin.

Kasımpaşa’nın kısaca dediği şu : Bizim sahamızda oynamayın kavga çıkartırız. Peki neden ? Kan davası mı var aranızda Beşiktaşla ? Ya da namus meselesi mi ? Beşiktaş’ın taraftarları insan değil mi ? Ya da yarın öbürgün size bir stad yapılsa bu tutumla kimin sahısında oynayacaksınız ?

Kasımpaşa taraftarı dostluk içinde bu sorunu da çözecektir diye düşünüyorum..

   quup        

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*