Anasayfa / Genel / Meclis’te Temizlikçi Maaşları Şaşırttı

Meclis’te Temizlikçi Maaşları ŞaşırttıMecliste çalışan temizlikçiler hakkında son zamanlarda medyada dolaşan haberler gazetelerin ve sosyal medyanın da gündemine düştü. Düştü ki ne düşüş.

Mecliste 22 tane üniversite mezunu temizlikçi çalışıyor. Bunlardan bazıları Açıköğretim mezunu. İlgili sektörlerde iş bulamadıkları için meclise temizlik personeli olmalarında problem yok. Bu çok olağan birşey. Fakat maaşları 3100 TL olunca insan bir düşünüyor.

Bu ülkede öğretmenin maaşından çok fazla maaş alan insanlar mecliste temizlik görevlisi. Şahsen hiçkimsenin ne kadar kazandığıyla ilgilenmiyorum. Ama aynı mesaiye sahip diğer devlet memurlarından farklarının ne olduğunu da merak ediyorum.

Bu problem ülkede iki şeyi ortaya koyuyor. Birincisi eğitim sistemindeki hataları. Mezun olan öğrencilerin iş bulamadıklarını. Diğeri ise kazançlardaki adeletin anlaşılamaması. Bu sadece temizlik işçileri ile bitmiyor. Onların şefi müdürü muhasebesi vs. de vardır. Varın siz düşünün artık. Yapılan iş aynıysa nerede yapıldığının bir önemi yok. Önemli olan o işi kaliteli yapıyor olmak. Okulu da temizlesen aynı meclisi de.

   quup        

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*