Anasayfa / Genel / Memurun Geliri Artıyor !

Memurun Geliri Artıyor !Bir süredir 657 sayılı devlet memurları kanunu ile ilgili çalışmalar yapılıyordu. Yavaş yavaş sona yaklaşılıyor gibi gözüküyor.Kanunla ilgili düzenlemede Sağlık’tan İmam Hatip’e bir çok alanda memurlara fazla ücret getirilecek.

Fazla ücret iyi, güzel, hoş da devamlı memurlarla ilgili düzenlemeler yapılıyor. Özel şirketlerde çalışanlar ne yapsın, taşeron işçileri ne yapsın… kime dert yansın…

Zaten ülkemizde KPSS’yi kazanıp memur olmak en iyi iş olarak görülüyorken diğer taraflara yönelip o noktalarda iyileştirilmeye ağırlık verilse daha iyi olur, diye düşünüyorum.

Ücretlerle ilgili düzenlemeler şunlar :

* Nöbet tutan sağlık personeline verilen Nöbet ücretleri, dini bayramlar günleri için yüzde 20 zamlı ödenecek. Ek ödeme tabip dışı personele aylıkları ile birlikte ödenecek.

* Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünde arazide çalışanlara, fiilen çalıştıkları her gün için zamlı miktarda kadastro tazminatı ödenecek.

* İmam-Hatip ve müezzin kayyımlara, dini Bayram günlerinde her gün için fazla çalışma ücreti ödenecek.

Orman Genel Müdürlüğü‘nün personelinden çalışma saatlerinin dışında orman yangınlarına müdahale edenlere fazla çalışma ücreti ödenecek. Hava vasıtalarında çalışanlara da tazminat verilecek.

* Memurlara, Burs alan ve devletçe okutulan çocuklar için aile yardımı ödeneği verilecek.

* PTT’de çalışan dağıtıcılardan tebligat, kayıtlı posta, telgraf, koli-kargo, ödemeli kargo ve konutta teslim gibi hizmetleri yerine getirenlere aylık 20-25 TL ödeme yapılacak.

Devlet Demir Yolları Genel Müdürlüğü ve bağlı ortaklıklarında görevli personelin kendisi ve bakmakla yükümlü oldukları eş ve çocukları için demir yollarında yılda iki kez ücretsiz seyahat hakkı verilecek.

* Yüksek öğretim disiplin kurullarında sendika temsilcisi bulunacak.

Sağlık Bakanlığı 112 Acil Sağlık hizmetlerinde görev yapan sözleşmeli personel dahil sağlık hizmeti personelin ek ödeme tutarları artırılacak.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü ve Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğünde çalışan sözleşmeli personele, fazla çalışma ücreti verilecek.

TRT’de yayında ve verici istasyonlarında çalışan personele giyim yardımı yapılacak.

* İlksan üyeliği MEB Çalışanları açısından isteğe bağlı olacak.

   quup        

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*