Anasayfa / Genel / Muhteşem Bir Aksiyon Filmi : Cesur Yürek

Muhteşem Bir Aksiyon Filmi : Cesur YürekCesur Yürek (Braveheart) filmi özgürlük aşkıyla dolu bir gencin halkına umut ışığı olması ve  özgür olmak adına yapılan savaşların anlatıldığı bol aksiyonlu bir film.

Cesur Yürek filminin baş rollerinde Mel Gibson ve Sophie Marceau var. Bu ikili arasında yeşeren aşk özgürlük savaşlarının başlamasında oldukça etkili oluyor.

Babasını savaşta kaybeden bir çocuk hiç tanımadığı amcası tarafından büyütülüyor. Amcası ona okumayı, savaşmayı ve bir çok şeyi daha öğretiyor. Bir zaman sonra İskoçya’dan ayrılsa da topraklarından ayrı kalamayıp geri dönüyor. Ancak ülkesi İngiltere’nin sömürüsü altındadır. Ve İngilizler ellerinde olan her şeye eşlerine dahi sahiptirler. Bu durumdan hoşlanmayan  William Wallac( Mel Gibson) sevdiği kızla gizliden evlenir.

İngiliz askerler tarafından eşinin öldürüldüğünü gören William Wallac özgürlük adına savaşı başlatmış olur. Ona inanan insanlarla birlikte önemli savaşlara önderlik yapmıştır. Ölünceye kadar özgürlüğünden vazgeçmez…

   quup        

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*