Anasayfa / Genel / Müslümanlara Büyük Hakaret

Müslümanlara Büyük HakaretBizim topraklarımız içinde iyi de olsa kötü de olsa, laz, kürt, çerkez, yörük de olsa, sol da olsa sağ da olsa insanların “insanlık” içinde yaşaması gerektiğini her zaman savundum. Çünkü inançlara hakaret etmek bizim geçmişimizde de yok şimdi de olmamalı. Bunu başkaları yapıyor zaten.

Avusturalya’da bir kasap Müslümanların bulunduğu mezara domuz leşlerini atarak hakaret etmiş. Henüz bir ceza uygulanmadı. WA müslüman sosyal ve spor derneği sözcüsü  İkbal Samnakay, yapılan bu saygısızlığın toplumun her kesimi tarafından üzüntüyle karşılandığını belirtti. Ayrıca ister müslüman olsun ister başka bir dinden olsun mezarlıklara saygı gösterilmesi gerektiğini söyledi.

Osmanlı Devleti’nde o kadar farklı ırktan ve inançtan insan bir arada yaşarken hiçbir insanın karşısındakinin inancına saygısızlık ettiği bilinmez. Aslında bu kişinin ailesinden gelen edep terbiye ile alakalı olduğu kadar karakteri ya da karaktersizliğiyle de alakalı. Müslümanların birçok yerde böyle düşmanı var, bu sadece bilineni. O nedenle kendi aramızda birbirimize düşmanlık etmenin bir manası yoktur.

   quup        

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*