Anasayfa / Genel / Ocağına Ateş Düşen Evleri Sayamaz Olduk

Ocağına Ateş Düşen Evleri Sayamaz OldukAfyonkarahisar’ı unutmak üzereydik. Acısı küllenmeye başlayacaktı ki Hakkari ve Bingöl’den gelen acı haberler yine hüzün verdi. Artık ocağına ateş, ocağına gözyaşı düşen aileleri sayamaz olduk. Şehit polislerden birisi bir hafta önce nişanlanmış. Birliğine gitmeden önce de facebook profilinde “kısaca öldü de” diyerek gitmiş birliğine.

Gününü gün eden insanlardansanız ve bu yazıyı okuyorsanız hayrımıza söyleyelim ne olduğunu. Bingölde Polis servis aracı saldırıya uğradı. 8 şehidimiz ve 7 yaralımız var. Hakkari’de de askeri komvoya düzenlenen saldırıda 4 şehidimiz 5 yaralımız var. Dil içeriden dönüyor tabi vatan sağolsun diye..

Şimdi kime kızacağız diye düşünelim hep beraber. Medya çarpıtarak ve elinden geldiğince yanıltarak anlatsın. Kahvede oturanlar terör örgütüne sayıp sövsün bassınlar küfrü. E sosyal ağlar da resim paylaşırlar artık değil mi ?

Polis aracına düzenlenen saldırıda az önce baktım 100 kilo patlayıcıdan söz ediliyor ve yolun ortasında büyük bir çukur açmış. Hiç kimse görmeden.. Uçan yürüyen ne varsa haberi dahi olmadan adamlar koymuşlar oraya patlayıcıyı. Biz de vermişiz 8 tane şehidimizi oraya. Ben tekrar söylüyorum. Ölüm hak ve Allah’ın emri. Yazılmışsa karşı çıkmak elimizde değil. Ama bilinip de göz yumulan her şeyin vebali o kişiyedir. Hak elbette alınır.

İki tane genç halk otobüsünde askerlik muhabbeti yapıyor. Biri diyor ki erkenden gitmek lazım. Diğeri de diyor ki karışık ortalık biraz daha beklesin. Bu vatanın ekmeğini yiyoruz diyor cevaben delikanlı. Ama beni düşündüren cevap geliyor, bu vatanın ekmeğini yiyenler helal ve harama bakmadan yediler.

Biraz da siz düşünün.. Ha bana sorarsanız ” kısacası yazdı de “..

   quup        

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*