Anasayfa / Genel / Otomobil Fiyatlarını Ucuzlatacak Yasa Geliyor

Otomobil Fiyatlarını Ucuzlatacak Yasa GeliyorOtomobil fiyatlarındaki yükseklik ve sektördeki karmaşa nedeniyle hazırlanmaya başlanacak olan yasa kullanıcının yüzünü güldürecek gibi duruyor.

Varolan durumun komple bir karmaşa içinde olması bu yasaya gidilmenin en büyük nedeni. Türkiye’de 5 tane üretim yapan marka ve yaklaşık 10 adet de dışarıdan getirilen markalar var. Tabi bu markaların farklı modelleri de işin içine girince olay iyice karmaşık hale geliyor. Çünkü fiyatı ve özellikleri firma kendi belirliyor. Bu yüzden kullanıcı için çoğu durumda zarar söz konusu. Zaten bir çok markayı dış ülkelerdekinden çok pahalıya satın alıyoruz.

Devlet bu konuda getireceği yasada Türkiye’de otomobil üretimine standart getirilecek. Bu standartlarla otomobil üretecek şirketlerin sayısı dörde veya beşe indirilip ithalat da yasaklanacak. Yani Türkiye’de otomobil satmak isteyen bir firma Türkiye’de üretim yapmak zorunda olacak. Belli bir yıl üretim izni alan firmalar, ürettikleri araçlarla Türkiye’nin otomobil ihtiyacını karşılayacaklar.

İş alanı oluşturmak açısından güzel bir gelişme olur yalnız Türkiye’de üretilen araçlarla alakalı halkın bilinçaltında oluşmuş önyargıyı silmeleri için şu an Avrupa yapım araçlardan daha kalitesini yapmak zorunda olduğumuzu da unutmamak gerekiyor.

   quup        

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*