Anasayfa / Genel / Otostop Nasıl Çekilir?

Otostop Nasıl Çekilir?Basit anlamda yol kenarında durulur. Yol tarafındaki kolunuz hafifçe kaldırılır, el hafif sıkı bir yumruk pozisyonuna getirilir, başparmak yukarısıyla gideceğiniz yon arası bir yeri gösterecek biçimde bu hafif yumruk şeklinden bağımsız kaldırılır. kol hafif hafif gideceğiniz yöne doğru sallanır.

Hemen hemen hepiniz bu kadarını bilirsiniz. Ya bir filmde görmüşsünüzdür, yada daha önce otostop çeken birini görmüşsünüzdür. Ancak iş bu kadarla bitmez. Ben bunları biliyorum o zaman dünyayı dolaşırım otostopla diyorsanız, denemeyin bile. Öncelikle otostop çekilecek yer çok önemlidir. Otobanda otostop çekilmez. Çekmeye çalışanlar hâlâ orada bekliyordur. Otostop çektiğiniz güzergahta otoban varsa ya otobana girmeden yada otobandan çıktıktan sonraki bir yere konuşlanmanız faydalı olacaktır.

Şehir içi yollarda da mümkünse otostop çekerken sizi almak için duracak araçların trafiği engellemeden rahatlıkla durabilecekleri bir yer seçilmelidir. Mesela kavşaklar bunun için gayet güzel mekanlardır. Bunu göz önüne almazsanız araç sürücüleri sizi almak yerine içlerinden, “Hacı alırdım seni aslında ama burada da durulmaz ki” deyip sizin için en fazla üzülürler.

Üst baş da çok önemlidir. Takım elbiseyle otostop çekiyorsanız, sabah işe gidiş saati değilse sizi kimse almaz. Sabah bile belki. Kış aylarında ayakkabılarınız çamurluysa yine sizi kimse arabasına almaz. Bunlar pek dikkat edilmeyen kritik konulardır.

Ama %100 başarıyla en iyi olan kadınlardan sonra otostop çekmede %85 başarı sağlayan tek bir grup var: Öğrenciler. Hele bir de üstünüzde okul forması vb. varsa değmeyin keyfine.

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*