Anasayfa / Genel / Pazarcı Teyze Kim Milyoner Olmak İster

Pazarcı Teyze Kim Milyoner Olmak İsterKim Milyoner Olmak İster adlı yarışma programını vakit buldukça takip edenlerdenim. Bugüne kadar neleri geldi geçti. Boynuna atkı bağlayıp elit görüntü sağlamak isteyenlerden tutun da şık giyinmiş üniversite öğrencilerine kadar.. Hatta bunların içerisinde çok iyi derecede üniversitelere girenler de var. Fakat gelin görün kü bu cengaverlerin çoğu ilk sorularda elendiler.

Bu yarışma boyunca iki yarışmacı benim dikkatimi çekti. Bunlardan biri de Ümmüye Gürbüz. Balıkesir Erdek’te Pazarcılık yapıyor. 30 Bin tl ile yarışmadan ayrıldı. Mesele burda para değil. Aslında mesele eğitim de değil. Sadece herşeyin eğitim ve diploma ile bitmeyeceğine çok iyi bir örnekti pazarcı teyze. Şimdi o diplomalı arkadaşların hangisinin çantasında 2 kitap var ? Yok değil mi. Doğru boya kutularından, cep telefonlarından sıra gelmiyordur koymaya.. Burda bir artı parantez açayım ; benim sözüm herkese değil. Üniversiteyi kazanırsın gidersin okursun başarırsın örneğin doktor olursun ben de gelir sana hastalıklarımı anlatırım. Bu olması gereken şey o yüzden buna lafım yok. Fakat sen sohbette artistlik yapıyorsan ilk soruda elenmeyeceksin. Alanından çıkan soruyu bileceksin. Mesela avukatsan alanının en basit sorusunu bileceksin ki bizim de adalete güvenimiz olsun.

Ve ben size birşey söyleyeyim mi : O yarışmaya katılan burnunun yüksekliğinden haberi olmayıp bilmem ne üniversitesini bilmem kaçıncılıkla kazandım diyen, teneezzül edip pazardan alışveriş yapmayanlara aşağıdaki Ümmüye teyzenin bilgisi de videosu da kapak olsun.

   quup        

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*