Anasayfa / Genel / PTT Altın Satmaya Başladı

PTT Altın Satmaya BaşladıAnadolu Ajansına PTT Genel Müdürü Osman Tural’ın yaptığı açıklamaya göre PTT artık altın satmaya da başlıyor.

Açıklamanın içeriğinde ise Tural ” PTT Genel Müdürlüğü ile İstanbul Altın Rafinerisi AŞ (İAR) arasında gram altın satışına yönelik geçen yıl bir sözleşme imzaladıklarını belirterek, “Bu sözleşme, gram altınları, sertifikalı bir şekilde PTT Şube ve Pttmatik’lerden satışının yapılmasını kapsıyor. 1,5 yıl içinde hem bizim hem de onların tarafında yazılımla ilgili çalışmalar tamamlandı.” sözlerine yer verdi.

Uygulama şu anda Türkiye genelinde her ilde yok. Ankara, İstanbul, Antalya, Adana, Bursa, Diyarbakır, Eskişehir, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Sakarya ve Trabzon’da belirlenen 14 baş müdürlük ile Ankara’da Ulus ve İstanbul’da Bakırköy’de pilot olarak seçilen 2 Pttmatik‘ten “Pttaltın” satışına başladıklarını anlatan Tural, pilot uygulamada görülen eksikliklerin giderilmesinin ardından altın satışlarının ülke geneline yaygınlaştırılacağını ifade etti.

Peki Hangi Altınlar Satılacak ?

Tural, PTT’nin öncelikli olarak 0,50 gram, 1 gram ve 1,5 gram altın satışları yaptığını, ilerleyen süreçte 2,5 gram, 5 gram ve 10 gram altın satışlarının da yapılacağını belirtti.

Satış hedefi 50 ton olan bu yeni girişim inşallah ülke ekonomisine katkıda bulunur.

   quup        

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*