Anasayfa / Genel / Ramazan Bayramınızı Tebrik Ederim

Ramazan Bayramınızı Tebrik EderimMübarek Ramazan ayının bitiminde tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik ederim. İnsanoğlu yaşadığı her günü eğer sağlıklı yaşıyor ve insanlarla mutlu bir hayat sürebiliyorsa bayram olarak bilmeli ve şükretmelidir.

Belki klasik olacak ama kimle küsseniz bu bayramı vesile kılarak barışın. İnsanlar arefe günü kabir ziyaretleri yapıyorlar. Bugün onlarcasını gördüm. Kabir ziyaretinin insana düşündürdüğü şeylerden birisi şu : Kabrin başına geldiğinizde birgün sizin de orda yatacağınızı çok iyi biliyorsunuz zaten. Mesele bu değil. Önemli olan şey siz orda yatarken kaç kişi arkanızdan dua edecek ve kaç kişi ” iyi insandı ” diyebilecek ? Vay haline ki vefat ettikten sonra ” öldü de dünya kurtuldu ” denilenlere.

Bu nedenle bayramlar birlikte mutlu olmanın zamanıdır. Ama bilmek lazımdır ki hergün bayramdır ve kişinin kıyameti öldüğü zaman kopar. Bu dünyadan nasıl dua alıp gideceğinize bakın. Dünyalık hiçbirşey sizinle gelmiyor çünkü.

Bu vesile ile Bayramınızı tebik eder nice mutlu ve huzurlu bayramlarda sevdiklerinizle birlikte olmanızı temenni ederim.

   quup        

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*