Anasayfa / Genel / Resident Evil 5 : İntikam

Resident Evil 5 : İntikamResident Evil serisi beğenerek izlediğim filmlerdendir. Yönetmen ve aynı zamanda senaryo yazarı Paul W.S. Anderson gerçekten işini iyi yapıyor.

İzlemeyenler için öncelikle seriyi özetleyelim:

“Umbrella Şirketi’ nin deneylerini yaptığı bir labaratuvarda iş kazası yaşanıyor ve virüs serbest kalıyor. Şirket virüs bulaşan herkesi öldürüyor. Daha doğrusu öldürdüğünü sanıyor. Virüs bulaşan herkes zombi oluyor. Umbrella Şirketi bu durumu düzeltmek yerine deneylerine devam ediyor. Ve virüsü başka ülkelere de satıp, yayılmasını sağlıyor.Ölümcül olan bu T- virüsü dünyayı et yiyen ölüler ordusuna çeviriyor. Alice sağ kalanları bulup onları kurtarmak için mücadele ediyor. ”

Aksiyon isteyenler için bu seri gerçekten tatmin edici. Her ne kadar 5. seri için bu duruma katılmasam da… Ölümcül Deney İntikam ‘ da anlam veremediğim bir tatsızlık var. Bir bitmemişlik hissi bırakıyor insanda. Tamam seri film tabi ki devamı olacak, bir yarımlık söz konusu ama diğer filmlerinde böyle hissetmemiştim. Sanki sinemada bant takıldı ve film sonlanmak zorunda kaldı. Bu kadar mıydı, bu muydu yani demeden alamadım kendimi sinema çıkışı.

Filme duygusallık katılmış biraz. Alice’in annelik duygusu ön plana çıkarılmış. Zombiden daha çok devler ve umbrella şirketi elemanları ön plana çıkmış. Zombilerin geri planda kalması filmi olumsuz etkilemiş.

Serisini izleyenlerin bir çoğu da bu eksikliği fark etmiş olmalı ki. Yorumlar iç açıcı değil.Bir çok aksiyon filmine göre yine de iyiydi tabi ki. Belki de serisini izlemiş biri olarak daha fazla beklenti içine girmiş olabiliriz. Umarım bu durum Ölümcül Deney’ 6 da tekrarlanmaz.

   quup        

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*