Anasayfa / Genel / Reyhanlı’nın Soysal Medya Kurtarıcıları (!)

Reyhanlı’nın Soysal Medya Kurtarıcıları (!)Ne oldu ? Başınız göğe erdi değil mi ? Sardınız tüm yaralarını Reyhanlı’nın. Kızılaya 5 liralık mesajı atmayıp bir resmin üzerine ” kınıyoruz ” yazabildiğinizde hallettiniz değil mi tüm sorunları.

Bu bir acıdır. Medya sustu. Sosyal ağlarda millet sallamaya başladı. Ne garip değil mi elinde belgelerle haber verebilecek kapasitedekiler sustu sosyal medyacılar belgesiz sallamaya başladı. Üzüldüğüm nokta şu ; orada kendi vatandaşlarımız can çekişirken millet bunu siyasi bir olgu gibi almış üzerinden prim yapıyor. Hangi can üzerinden prim yapılabilecek kadar ucuz anlamıyorum. Siyasi partilerin siyasete bakış açılarını da insanlar az çok anlamışlardır diyemeyeceğim çünkü büyük bir çoğunluğu sosyal medyalarda sövmekle meşgul.

Olduğu günden beri bu haberleri izliyorum, dinliyorum, sosyal medyayı da takip ediyorum. Bir kelime bile yazmadım bu konuyla alakalı. Dikkatimi çeken en önemli şey de şu ; o kadar lanet mesajları gördüm, o kadar klavye kabadayıları gördüm, o kadar grup gördüm bir tanesi de çıkıp Reyhanlı’ya yardım kampanyası düzenlemedi ya da düzenlenmişse bile paylaşmadı. Saf kullanıcı da zaten her geleni paylaş diyor derdine ortak oluyor. Resmin birinde 47 kaybımız var diyor beğenmiş adam, bir sonraki resimde de 47 kayıp yalan 177 gerçek, yalan söyleyenleri kınıyoruz diyor. Tutmuş bunu da paylaşmış. Düşünme özelliğini yitirmiş beyinler olarak önlerine verilen arpanın cinsi onlar için çok da farketmiyor.

Reyhanlı hangi yorum yapılırsa yapılsın suç kime atılırsa atılsın bizim için büyük bir kayıptır. Bu konuda herkesi bilinçli olarak yardım etmeye davet ediyoruz. Özellikle kan ihtiyacı için Kızılay’a destek olalım. Maddi manevi Reyhanlı’nın yanında olmak ” insan ” olana yakışır. Devlete de hesabını sormak yakışır.. İnşallah herkes üzerine yakışanı yapar..

   quup        

Bir Yorum

  1. Ve en aci olan da su ya, bir kac gün sonra sosyal medya da susuyor. Her sey o anlik. Misal Askere gönderdigi yavrusu icin aglayan ana hergün aglarken, kalkip söz kalabaligi edip sosyal medyada hodri meydan okuyan bir iki “vatandas” o anadan daha cok ses cikariyor kendi capinda, hani cani yanmiyor ya..

    Yani kisaca, icimdekileri yansitmissiniz, Allah gönlünüze zeval vermesin.. bilincli yasamak en güzeli olsa gerek.

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*