Anasayfa / Genel / Şampiyonlar Ligi Yarı Final Real Madrid – Borussia Dortmund : 2-0

Şampiyonlar Ligi Yarı Final Real Madrid – Borussia Dortmund : 2-0Uzun zamandır böyle keyif verici bir maç izlememiştim. Real Madrid‘in ilk maçta 4-1 yenilmesi sebebiyle bu maça baskılı başlayıp öyle devam edeceğini düşünüyordum ama bu kadar da değil.

Maçın ilk yarısı 0-0 eşitlikle ve Real Madrid‘in özellikle ilk 20 dakikadaki mükemmel baskısı ile sonuçlandı. İkinci yarı Dortmund oyunu dengeledi bir süre ama son 15 dakika yine hatlar karıştı ve Real Madrid üst üste hücumlar düzenledi. İlk golü son 10 dakikada bulan takım ikinci golü de bulunca final tek gole kaldı. Fakat son dakikalarda Madrid atakları hızlandırmasına rağmen golü bulamadı. Maç 2-0 sonuçlandı.

Ronaldo’nun beklenenin altında kaldığı bu maçta Real Madrid bir kez daha neler yapabileceğini gösterdi. Belki finale çıkamadılar ama %60’lık top hakimiyeti ve baskın pas oranı ile evinde Real Madrid‘in zor bir rakip olduğu bir kez daha tescillendi.

Şampiyonlar liginde finalin kimler arasında yapılacağı yarınki Barcelona baçına bakıyor. Umarım o da böyle heyecanlı bir maç olur.

   quup        

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*