Anasayfa / Genel / Şampiyonlar Ligi Yarı Final Sürprizleri

Şampiyonlar Ligi Yarı Final SürprizleriŞampiyonlar Ligi‘nde geçtiğimiz iki gün içinde hiç beklemediğimiz sonuçlarla karşılaştık. Bu cümle bile kulağıma acayip derecede hafif geliyor. Dünya, şaşkınlık içinde Şampiyonlar Ligi’ne odaklandı.

Dün oynanan Bayern Münih – Barcelona karşılaşmasının kızışmalı geçeceği barizdi. Ama bunu kimse tahmin edemezdi. Bir zamanların futboldaki süper gücü Barcelona, Alman takımı Bayern Münih’ten 4 gol yedi. Garip olan bu değil. İşin ilginç yanı, bu 4 gol karşısında maçtan gol atamadan ayrılması oldu. Barcelona, ömründe böyle bir yenilgi görmüş mü acaba? Daha önce yaşanmış olsa bile Şampiyonlar Ligi yarı final maçı gibi önemli bir maçta böyle bir hata ne kadar düzeltilebilir? Gönlüm Bayern Münih’ten yanaydı ama bu kadarı aklıma gelmezdi.

imageBarcelona’yı unutalım. Bugüne gelelim. Dortmund – Real Madrid maçı. İlk golü Dortmund attı. Real Madrid sonradan açılan bir takım dedik. 48. dakikada Ronaldo attı golünü. Bundan sonra Real Madrid her türlü alır düsşüncesi kapladı. Olmadı. İkinci yarı Dortmund adeta coştu.

image

Az önce süper güç dediğim Barcelona’ya karşı uzun zamandır yenilgi almayan Real Madrid, bu maçı 4-1 geride kapattı.İspanyollara gereğinden fazla güvendik. Bu saatten sonra geçmiş olsun diyelim bence. Ne kadar dönebilir ki? Artık Almanlar var. Şampiyonlar Ligi finali, Bayern Münih – Dortmund. Hayırlı olsun.

2 yorum

  1. Süpriz olmadi, almanlar kalmasaydi süpriz olurdu 🙂 gayet belliydi dortmund bayern ikilisi kalacagi. Hadi bakalim burasi calkalaniyor dünden beri (:

  2. bakalım ikinci maç ne olacak. real madrid sürpriz de yapabilir 🙂

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*