Anasayfa / Genel / Seyredilebilecek En İyi Komedi Filmleri

Seyredilebilecek En İyi Komedi FilmleriKomedi filmleri özellikle hayatın çekilmez olduğu anlarda ilaç gibi geliyor. Dram filmlerine göre daha tercih ettiğim bir türdür.

Kaliteli komedi filmlerini şöyle bir sıralayalım:

Kemal Sunal Filmleri : Defalarda izleseniz de bıkmayacağınız ve her seferinde gülme garantili bir klasiktir. Her filmi birbirinden komik ve kaliteli.

3 Ahmak : Bir hint filmi. Verdiği mesaj ile dikkatleri üzerine çekti. Hayatını “Ol iz vel (Her şey Yolunda) ” anlayışına göre yaşayan bir gencin başarılarını anlatıyor.

Aşçı Fare : Bir Fransız restoranında çalışan Remmy’nin aşçı olma sevdası bir fare ile iş birliği yapmasına yol açar. Fare aşçı olunca da komedi başlar.

Bay Evet : Jim Carrey’nin baş rollerini paylaştığı film her şeye evet diyen bir adamın başına gelen olayları anlatıyor. Bir nevi olumsuz düşüncelere rest çeken adamın yaşam serüveni komik halleriyle anlatılıyor.

Truman Show : Jim Carrey baş rollerini paylaşıyor. Truman adından bir gencin çocukluktan itibaren sahte bir hayatı yaşamasını konu alıyor. Jim Carrey’nin bir çok filmini bu listeye dahil etmek mümkün.

Maske : Jim Carrey baş rollerini paylaşıyor. 90’lı yılların en meşhur komedi filmlerinden biri.  Bir maskenin sizi ne gibi durumlara sokabileceğini tahmin edemezsiniz.

Click : Baş rollerini Adam Sandler’ın paylaştığı film hayal dünyanızın kapılarını aralayacak. Bir kumanda ile geçmiş ve gelecek arasında dolaşma imkanınız olsaydı neler yapardınız ? Adam Sandler’in bir filmini de bu listeye dahil edebiliriz.

Komando Dadı : Baş rollerini Vin Diesel’ın oynadığı film. Oldukça zevkli bir hikayeyi konu alıyor. Komandonun görevi çocuk bakmak olursa komik anlar yaşanması çok muhtemel olsa gerek.

Bir Alışveriş Koliğin İtirafları : Alışveriş yapmayı seven bir bayanın ekonomi gazetesine editör olmasıyla hayatı değişir. Tasarruf hakkında yazı yazarken alışveriş borcundan dolayı haciz memuru tarafından kovalanmak da hiç hoş bir durum değildir.

Evde Tek Başına : 90’lı yıllara renk katan oldukça kaliteli bir film. Hala popülerliğini koruyor. Ailesinin tatile çıkmasıyla evde tek kalan bir çocuğun eve giren hırsızlarla mücadelesini anlatıyor.

Bebek Firarda : Fidyeci tarafından kaçırılan bebeğin başından geçen komik olayları anlatıyor.

Bitirim İkili : Jackie Chan ve Chris Tucker’ın baş rollerini paylaştığı film suçluları kovalayan iki polisin başına gelen olayları konu alıyor. Jackie Chan’in Şaşkın Hırsızlar, Kapımdaki Casuslar filmleri de kaliteli komedi filmlerindendir.

Garfield : Dünyanın en popüler ve en tembel kedisi Garfield’ın yaşamını konu alıyor. Yemek ve uyumaktan başka bir şey yapmayan Garfield eve köpek alınmasıyla egemenliğini kaybeder.

Müzede Bir Gece : Ben Stiller’ın baş rollerini paylaştığı bu film tek kelimeyle harika. Gece yarısı müzedeki her şey canlanıyor ve gece bekçisi onların güvenliğini sağlamak zorunda. Her çağdan canlının bir arada olduğu bu müzeyi idare etmek hiç kolay olmayacak.

Sürüsüne Bereket : Tom Baker’ın baş rollerini paylaştığı film ailecek izleyebileceğiniz bir komedi filmi. Bu geniş aileyi izlerken gülmeden duramayacaksınız.

Felekten Bir Gece : Filmde 4 arkadaşın başına gelen komik olaylar anlatılıyor. Hayatlarının bir gece ile ne kadar değiştiğine şaşıracaksınız.

Buz Devri : Buz çağını çok iyi anlatan bir animasyon filmi. Çok eğlenceli ve serüven dolu bir film. Kahramanları da çok seveceksiniz.

   quup        

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*