Anasayfa / Genel / Twitter Meraklılarına Bilimsel Tüyolar

Twitter Meraklılarına Bilimsel TüyolarSosyal paylaşım sitesi Twitter‘da takipçi sayısını arttırmak isteyenler için bilimsel bir araştırma yayımlandı. Hayatımızın her noktasına giren teknoloji sosyal hayat kısmını da ele geçirdi. Öyle ki artık araştırmacılar bu alanda araştırmalara hız verdi. ABD’de bilişim alanındaki araştırmalarıyla tanınan Georgia Teknoloji Enstitüsü de, 500’den fazla Twitter kullanıcısının 15 ay boyunca yayımladığı 500 bin mesajı inceledi.

Bilişim uzmanı Eric Gilbert ve ekibinin hazırladığı rapora göre, Twitter’da daha çok takipçiye sahip olmak için öncelikle kullanıcıların kendilerinden çok bahsetmemeleri gerekiyor. Herhangi bir konuda bilgi vermeyi amaçlayan mesajlar ise diğer mesajlara göre 30 kat fazla ilgi görüyor. Takipçi artırmak için verilen diğer taktiklerden bazılarıysa şöyle:

“- Mutlu olun: Rapora göre mutluluk içeren mesajlar daha etkili. Twitter’da genelde takipçiler arasında zayıf toplumsal bağ kurulması ve çoğu zaman kişilerin hiç görüşmemesi nedeniyle ölüm, işsizlik ve sağlık sorunlarına fazla yer verilmemesi gerekiyor.

Yani kısacası hayatın zorluklarından zaten bunalmış ve sanal ortamda keyifli zaman geçirmek isteyenler can sıkıcı moral bozucu birşey görmek bilmek istemiyor. Sizde takipçi sayınızı arttırmak istiyorsanı genele uyun ve olmasanızda mutluluk tablosu çizin 🙂

   quup        

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*