Anasayfa / Genel / UEFA’nın Fenerbahçe ve Beşiktaş Kararları

UEFA’nın Fenerbahçe ve Beşiktaş KararlarıUEFA Fenerbahçe ve Beşiktaş için verdiği kararları geçtiğimiz günlerde açıkladı. Kısaca hatırlayacak olursak UEFA Fenerbahçe için 2+1 yıl Avrupa kupasından men kararı verirken Beşiktaş için 1 yıl men kararı verdi. Tabi burada ufak bir nokta var değinilmesi gerekilen bu rakamlar sezon değil katılım hakkı için verilen rakamlar. Fenerbahçe 2+1 sezon Avrupa’dan men değil Avrupa’ya gitme hakkını kazandığı 2+1 yıl katılmaktan men olarak bildirildi.

Şimdi bunları bir kenara bırakalım. Zaten kararların detaylarını birçok websitesinde aşağı yukarı aynı bilgiler ve yorumlarla bulabilirsiniz. Açıklamada benim de yanlışım varsa lütfen düzeltin.

UEFA’nın verdiği kararlara sadece Fenerbahçe ve Beşiktaş olarak bakmamak gerekiyor. Bu kararlar Türk futboluna da vermilmiş bir zarardır. Türkiye’deki hatta dünyadaki klüplerin %85’inin sütten çıkma ak kaşık olmadığını biliyoruz. Bugün bu iki klüp yerine farklı klüpler de olabilirdi fakat belki biraz da izlenilen yanlış politika bu olayları bu hale getirdi. Atalarımızın meşhur bir atasözü var hani ateş olmayan yerden duman çıkmaz diye.. Gönül isterdi ki bunları hiç yaşamayalım ve bu kararlar hiç verilmesin. Fakat özellikle Fenerbahçe‘nin bu konulardaki tutumu veya Aziz Yıldırım’ın duruşu olayı bu şekle getirmiş olabilir. Zaten alınan kararlardan sonra da taraftarın başkana tepkisi sosyal medyada da yer buldu.

Bildiğim kadarı ile karara itiraz hakkı var klüplerin. Umarım daha iyi sonuçlar alırlar.

   quup        

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*