Anasayfa / Genel / Will Smith Umudunu Kaybetme Filmi

Will Smith Umudunu Kaybetme FilmiWill Smith ve oğlu Jaden Smith‘in baş rollerini paylaştığı Umudunu Kaybetme filmi bir dram hikayesini konu alıyor.

Filmin her safhası gerçekten ‘umudunu kaybetme’ diye bağırıyor adeta. Herkesin mutlaka izlemesi gereken bir film. Belki de defalarca izlemesi gereken bir film. Çünkü, hayatta öyle anlar geliyor ki umudumuzu yitirmememiz gerektiğini unutuyoruz. Neden yaşadığımızı, her şeyin bir sınavdan ibaret olduğunu unutuyoruz.

Bu film zorluklardan yılmamamız gerektiğini, her düştüğümüzde tekrar doğrulmayı başaracak hedeflerimiz olması gerektiğini hatırlatıyor bizlere.

Bir filmde oyunculuk bu kadar iyi olabilir mi? Will Smith‘in oyunculuğuna tekrar tekrar hayran kalıyorum bu filmde. Size olayları öyle iyi sunuyor ki kendinizi Chris Gardner’ın yerinde buluyorsunuz.

Beni en çok etkileyen iki sahnesi vardı. Birincisi, oğlu basketbol oynarken onun hevesini kırdığını düşünüp o muhteşem sözleri öğütlemesi. “Bir daha kimsenin sana bir şey yapamayacağını söylemesine izin verme, benim bile.. Bir hayalin varsa peşini bırakmamalısın, onu korumalısın. İnsanlar, kendilerinin yapamadıkları şeyleri senin de yapamayacağını söylerler. Bir şeyi istiyorsan peşini bırakma. Git ve al, o kadar…” İkincisi ise, işi aldığını öğrendikten sonra gözleri doldu. İşte o an gözlerimin dolmamasına engel olamadım. Ve filmi her izlediğimde bu sahneler ilk defa izlemiş gibi etkiler beni.

Filmde bazıları güldüren bazıları da oturup düşündüren cinsten çok hoş replikler var. Bunlardan biri de staja alınmasını sağlayan sözleri :”Sen ne dersin? Eğer bir adam görüşmeye gömleksiz gelse idi ve onu işe alsaydım, sen ne derdin? Herhalde pantolonu çok iyiydi, derdim.”

Mutlaka izleyin…

   quup        

Takdir Et, Devam Et

E-mail adresinizi yayınlamıyoruz. Gerekli alanlar : *

*